Surađujte sa WienerUhr.at

Srce, bol i mač – festival kultnih filmskih ostvarenja

Od septembra ove godine pa sve do februara sljedeće kulturno udruženje BSL predstavlja vrhunska filmska djela, nastala u periodu od proteklih pet decenija. Do 28.10. prikazivat će se isključivo pionirska ostvarenja iz peridoda 50-ih i 60-ich godina, a sam će festival otvoriti film “SAMSON AND DELILAH”  Cecillea B. DeMillea,  a sa Hedy Lamarr u glavnoj ulozi. Više o programu i pojedinačnim filmovima saznajte na bsl-wien.at
Evo repertoara:

Hady Lamarr

Hady Lamarr

Petak,9.9.2011
18:30 – GALAPREMIERE: Samson and Delilah (Cecile B. DeMille), engl., služe se hrana i piće

Subota, 10.9.2011
16:30 – Der Prinz von Ägypten (Brenda Chapmann)
18:30 – Vampire gegen Herakles (Mario Bava, Franco Prosperi)
20:30 – FILMKONZERT: The Scaffold (Peter Hübelbauer) sa Robertom Wernerom na pianu

Nedjelja, 11.9.2011
16:30 – Pippi Langstrumpf (Olle Hellborn)
18:30 – Die Gladiatoren (Delmer Daves)
20:30 – Das Gewand (Henry Koster)

Ponedjeljak, 12.9.2011
18:30 – Die 10 Gebote (Cecile B. DeMille)

Utorak, 13.9.2011
18:30 – Ben Hur (William Wyler, Andrew Marton)

Srijeda, 14.9.2011
18:30 – David und Goliath (Fernardo Baldi, Richard Pottier)
20:30 – Barabbas (Richard Fleischer)

Četvrtak, 15.9.2011
18:30 – Spartacus (Stanley Kubrick)

Petak, 16.9.2011
18:30 – Metaller, die auf Brüste starren (Dmitry April, Thorsten Hanseler)
20:30 – Der Kolo? von Rhodos (Sergio Leone)

Subota, 17.9.2011
16:30 – Winnetou und Old Shatterhand (Harald Reinl)
18:30 –Katharsis (Kawo Reland)
20:30 –Achilles, der Zorn Gottes (Mario Girolami)

Nedjelja, 18.9.2011
16:30 – Der Prinz von Ägypten (Brenda Chapman)
18:30 – Cleopatra (Josef Mankiewicz)

Ponedjeljak, 19.9.2011
18:30 – Die sieben Gladiatoren (Pedro Lazarga)
20:30 – Das Gewand (Henry Koster)

Utorak, 20.9.2011
18:30 – Der mit den Fingern sieht (Savas Ceviz)
20:30 – Die Gladiatoren (Delmer Daves)

Srijeda, 21.9.2011
18:30 – Die 10 Gebote (Cecil B. DeMille)

Četvrtak, 22.9.2011
18:30 – Spartacus (Stanley Kubrick)

Petak ,23.9.2011
18:30 – David und Goliath (Fernardo Baldi)
20:30 – Katharsis (Kawo Reland)

Subota, 24.9.2011
16:30 – Pippi Langstrum (Olle Hellbron)
18:30 – FILMKONZERT: Mit dem Motorrad über die Wolken – sa Elaine Brennan na klaviru
20:30 – Barabbas (Richard Fleischer)
Nedjelja, 25.9.2011, 10-18 – Tag es Denkmals: Aus Holz
16:00 – Kinderkino: filmsko iznenađenje
18:30 – filmsko iznenađenja

Ponedjeljak, 26.9.2011
18:30 – Achilles, der Zorn Gottes (Mario Girolami)
20:30 – Der Koloß von Rhodos (Sergio Leone)

Utorak, 27.9.2011
18:30 – Der Aufstand der Prätorianer (Alfons Brescia)
20:30 – Metaller, die auf Brüste starren (Dmitry April, Thorsten Hänseler)

Srijeda, 28.9.2011
18:30 – Cleopatra (Joseph Mankiewicz)

Četvrtak, 29.9.2011
16:30 – Winnetou und Old Shatterhand (Harald Reinl)
18:30 – Die Sclacht der Gladiatoren (Giorgio Ferroni)
20:30 – Samson und Delilah (Cecile B. DeMille) engl.

Petak, 30.9..2011
18:30 – 300 (Zack Snyder)
20:30 –Das Gewand (Henry Koster)

Subota, 1.10.2011 – Duga noć muzeja
kino spotovi, televizijski i reklamni spotovi

Nedjelja, 2.10.2011 – Beneficijski događaj za projekt Disraelis
17:00 – Der Junge im gestreiften Pyjama (Mark Herman) sa bifeom

Ponedjeljak, 3.10.2011
18:30 – Vampire gegen Herakles (Maria Bava, Franco Prodperi)
20:30 – Der mit den Fingern sieht (Savas Ceviz)

Utorak, 4.10.2011
18:30 –Die 10 Gebote (Cecil B. DeMille)

Srijeda, 5.10.2011
18:30 – Metaller, die auf Brüste starren (Dmitry April, Thorsten Hänseler)
20:30 – David und Goliath (Fernardo Baldi, Richard Pottier)

Četvrtak, 6.10.2011
18:30 – Ben Hur (William Wyler, Andrew Marton)

Petak, 7.10.2011
18:30 – Spartacus (Stanley Kubrick)

Subota, 8.10.2011
16:30 – Der Prinz von Ägypten (Brenda Chapman)
18:30 – Die sieben Gladiatoren (Pedro Lazarga)
20:30 – Der Aufstand der Prätorianer (Alfons Brescia)

Nedjelja, 9.10.2011
16:30 –Pippi Langstrumpf (Olle Hellborn)
18:30 – Filmski koncert: 3 nijema filma sa Stefanom Foidlom na pianu
20:30 – Barabbas (Richard Fleischer)

Ponedjeljak, 10.10.2011
18:30 – Achilles, der Zorn Gottes (Mario Girolami)
20:30 –Katharsis (Kawo Reland)

Utorak, 11.10.2011
18:30 – Die Schlacht der Gladiatoren (Giorgio Ferroni)
20:30 – 300 (Zack Snyder)

Srijeda, 12.10.2011
18:30 – Der mit den Fingern sieht (Savas Ceviz)
20:30 –Das Gewand (Henry Koster)

Četvrtak, 13.10.2011
18:30 – Die Gladiatoren (Delmer Daves)
20:30 – David und Goliath (Fernardo Baldi, Richard Pottier)

Petak, 14.10.2011
18:30 – Die 10 Gebote (Cecile B. De Mille)

Subota, 15.10.2011
16:30 – Winnetou und Old Shatterhand (Harald Reinl)
18:30 – Ben Hur (William Wyler, Andrew Marton)

Nedjelja, 16.10.2011
16:30 – Der Prinz von Ägypten (Brenda Chapman)
18:30 – Der Aufstand der Pätorianer (Alfons Bresia)
20:30 – Metaller, die auf Brüste starren (Dmitry April, Thorsten Hänseler)

Ponedjeljak, 17.10.2011
18:30 – Spartacus (Stanley Kubrick)

Utorak, 18.10.2011
18:30 – Cleopatra (Joseph Mankiewicz)

Srijeda, 19.10.2011
18:30 – Samson und Delilah (Cecil B. DeMille) engl.
20:30 – Der Koloß von Rhodos (Sergio Leone)

Četvrtak, 20.10.2011
18:30 – Die sieben Gladiatoren (Pedro Lazarga)
20:30 – Die Gladiatoren (Delmer Daves)

Petak, 21.10.2011
18:30 – Ben Hur (William Wyler, Andrew Marton)

Subota, 22.10.2011
16:30 – Pippi Langstrumpf (Olle Hellborn)
18:30 – Achilles, der Zorn Gottes (Mario Girolami)
20:30 – Barabbas (Richard Fleischer)

Nedjelja, 23.10.2011
16:30 – Winnetou und Old Shatterhand (Harad Reinl)
18:30 – Vampire gegen Herakles (Mario Bava, Franco Prosperi)
20:30 – Der mit den Fingern sieht (Savas Ceviz)

Ponedjeljak, 24.10.2011
18:30 –300 (Zack Snyder)
20:30 – Die Schlacht der Gladiatoren (Giorgo Ferroni)

Utorak, 25.10.2011
18:30 – Der Aufstand der Pätorianer (Alfons Brescia)
20:30 – Die sieben Gladiatoren (Pedro Lazarga)

Srijeda, 26.10.2011
16:30 – Der Prinz von Ägypten (Brenda Chapman)
18:30 – Katharsis (Kawo Reladnd)
20:30 – Der Koloß von Rhodos (Sergio Leone)

Četvrtak, 27.10.2011
18:30 – Cleopatra (Joseph Mankiewicz)

Petak, 28.10.2011
18:30 –Die Schlacht der Gladiatoren (Giorgio Ferroni)
20:30 – 300 (Zack Snyder)

KONTAKT PODACI:
Vidi na linku: bsl-wien.at.

Želite uživati u više događaja ove vrste?
Za vas smo pripremili pregled svih kulturnih događaja u Beču u našem Kalendaru s kulturne scene.

Nemate vremena svaki dan tražiti kulturne manifestacije po Beču? Pustite da one nađu vas!
Budite uvijek u toku s kulturnim zanimljivostima Beča pretplatom na naš besplatan Newsletter – očekujte svaki dan zanimljiv događaj u vašem inboxu.

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/wiener/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:13 Stack trace: #0 /home/wiener/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(491): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/wiener/pu...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig() #2 {main} thrown in /home/wiener/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 13